Igrzyska Wiedzy w III LO w Brodnicy

Na początku marca trzecioklasiści pod opieką pań: Anety Kilińskiej i Anny Manelskiejudali się do III LO w Brodnicy na konkurs pt. Igrzyska Wiedzy. Byli oni podzieleni na 3 grupy: 3-osobowa, 5-osobowa oraz najliczniejsza, czyli kibice. Od rana ci ostatni trenowali swoje okrzyki i piosenki. W autobusie również panował „bojowy“ nastrój.

Po dotarciu do szkoły, w której rozgrywały się potyczki ostatnich klas gimnazjów, zajęliśmy swoje miejsca i z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie konkursu. Od razu można było usłyszeć pochwały na temat naszego kolorowego transparentu. Ale prawdziwa rywalizacja dopiero miała się zacząć. Mniejsza z grup konkursowych miała za zadanie wykonać prezentację na temat podstawowej budowy motoroweru, zbudować jego model z klocków lego a także odpowiednio podziałać obwodem elektrycznym. Tu nie daliśmy się pokonać i zdobyliśmy maksymalną ilość punktów. Druga natomiast grupa „walczyła" w dziedzinach matematyki, biologii, chemii, fizyki, języka polskiego i angielskiego, historii a także geografii. Niestety w tych konkurencjach nie byliśmy najlepsi. Zajęliśmy 5. miejsce a w nagrodę każdy z nas dostał selfiesticka. Kibice nie zawiedli i również zdobyli dla drużyny punkty. Tu znów byliśmy najlepsi i na 2 możliwe punkty zdobyliśmy… 3! Nasza Superwoman dostała dodatkowy prezent za jedyny taki strój i za zagrzewanie drużyny do walki. Podczas drogi powrotnej było nam trochę żal, bo liczyliśmy na wygraną, jednak mimo wszystko docenialiśmy wspaniałą atmosferę i udaną zabawę.

Dla wielu z nas była to prezentacja nowej szkoły. Być może niektórzy z nas wkrótce właśnie tam rozpoczną kolejny etap edukacji.

Ewa Zielińska, Klaudia Krajnik