W pokojach pełnych zagadek

W poniedziałek 6 marca 2017r. uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Torunia. Po ponadgodzinnej podróży zatrzymaliśmy się w kinie na filmie "Był sobie pies". To niezwykle wzruszająca i zabawna opowieść o tym, że każdy pies ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję, a czasem nawet kilka. Film opowiadał  o różnych wcieleniach jednego psa. W niektórych momentach bawił, ale także wzruszał, dlatego jest warty polecenia.

Następnym miejscem, które odwiedziliśmy był Escape Room. Jest to urzeczywistnienie popularnych gier, w których należy wydostać się z pomieszczenia za pomocą wskazówek tam ukrytych. Takie też było nasze zadanie: w ciągu godziny musieliśmy wydostać się z jednego z 4 pomieszczeń (Piernikowej Chaty, Domu Ekscentrycznego Podróżnika, Oceanu Strachu lub Nawiedzonego Hotelu). Każdy budził grozę, a wykonanie zadania wymagało sprytu i opanowania. Wszyscy świetnie się bawili, zatem ktoś, kto chce spędzić czas z dreszczykiem emocji, powinien odwiedzić to miejsce.

Następnie mieliśmy godzinę dla siebie na Starym Mieście w Toruniu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była Jump Arena, czyli Park Trampolin. Mieliśmy do dyspozycji kilkadziesiąt trampolin, baseny z gąbkami i ścieżki akrobatyczne. Jednym słowem jest to sport i rekreacja w jednym, ale także wspaniała zabawa.

Opiekunami wycieczki były: p. Labuda, p. Wojtarowicz, p. Jagielska i p. Ornowska-Bartnicka. Cały wyjazd był udany i wszyscy wróciliśmy do domów z uśmiechami na twarzach.

Asia Szmagaj, Oliwia Zielińska