St. Patrick’s Day

Święto patrona Irlandii - św. Patryka, jest jednym z niewielu świąt narodowych obchodzonych poza krajem pochodzenia. Ma na to wpływ zarówno duża popularność kultury celtyckiej jak i bardzo radosny, żywiołowy i beztroski charakter tego święta.

Obchody Dnia św. Patryka, które odbyły się 18.03.2016 po raz ósmy, są już tradycją i wizytówką naszej szkoły. Jak co roku, uczniowie i nauczyciele z szkół gimnazjalnych naszego regionu spotkali się aby wspólnie uczyć się, bawić, poznawać i poszerzać horyzonty na wielu różnych płaszczyznach przy akompaniamencie irlandzkiej muzyki.

W tegorocznej edycji ponownie zaszczyciły nas swoją obecnością zaprzyjaźnione już szkoły, które są z nami od samego początku obchodów – gimnazja z Górzna, Gołkowa, Osieka oraz Jastrzębia.

Dzień św. Patryka jest wynikiem ogromnej pracy i pasji nauczycieli, uczniów i pracowników Gimnazjum w Świedziebni. Uczniowie, którzy realizują projekty edukacyjne uczą się , jak aktywnie włączyć się w organizację imprezy na taką skalę, kształtują postawę odpowiedzialności, rozwijają swoją kreatywność. Głównym celem obchodów jest rozwój kompetencji językowych oraz budowanie postawy otwartości i ciekawości wobec innych kultur.

W ramach Dnia Św. Patryka odbyły się:

• Przedstawienie kabaretowe „Learn English”
  • Prezentacja multimedialna „Irlandia w pigułce” (odpowiedzialny – p. Andrzej Sroka)
  • Zajęcia z native speakerem z szkoły językowej Vogelschule
  • Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego
  • Konkurs w formie stacji „Na językowym szlaku”
  • Konkurs Plastyczny „Irlandia moimi oczyma”
  • Konkurs Drużynowy „Kocham Cię Irlandio”
  • Konkurs na najlepsze przebranie
  • Loteria fantowa
  • projekt edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” z poczęstunkiem dla uczniów (odpowiedzialna - p. Teresa Zygmuntowicz)

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, które bezinteresownie udzielili nam:

• Wójt Gminy Świedziebnia – Szymon Zalewski
  • Jerzy Sitkiewicz, Radny Gminy Świedziebnia
  • Firma GABAR - Antoni Barczewski
  • Przedsiębiorstwo Budowlane KOMBUD
  • Starostwo Powiatowe w Brodnicy
  • Fundacja Kultury Irlandzkiej
  • Firma MULTI
  • Wydawnictwo PEARSON
  • Konsulat Irlandii
  • Szkoła językowa Vogelshule
    • Agnieszka i Piotr Burkwicz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc. Mamy nadzieję, że roześmiane buzie naszych uczniów oraz wkład w kształtowanie młodych ludzi będą źródłem wewnętrznej satysfakcji.

Serdecznie dziękujemy również Rodzicom, który pomogli w przygotowaniach. Nasi goście docenili przepyszny smak domowych ciast!

Nauczycielki języka angielskiego dziękują również wszystkim uczniom, którzy przez tak długi okres, poświęcali swój wolny czas i angażowali się aktywnie w przygotowania.

Szczególne podziękowania kierujemy także do „dobrego ducha” Dnia, często niewidocznego, który zawsze wszystko wie, ma i zorganizuje, bez którego nie udałoby się przeprowadzić obchodów – pana Piotra Frygra.

Wyniki :

Konkurs z języka angielskiego